r

اجاره آپارتمان در پونک نیازمند مطالعه و تحقیق در رابطه با قوانین و ضوابط اجاره خانه در این منطقه و همچنین امکانات رفاهی این منطقه است که در این مقاله راجب آن صحبت خواهیم کرد.اگر میخواهید آدرس خود را بخاطر کار خود یا به خاطر آموزش فرزندانتان یا به هر دلیل دیگری تغییر دهید باید به برخی نکات توجه کنید. اجاره منزل جزء امور بسیار مهم معامله ای تلقی میشود. چرا که عدم تحقیق درست و بی گدار به آب زدن در این مسئله میتواند موجب ضررات بسیاری شود.

 

اگر قصد نقل مکان از یک محله به محله ای دیگر و اجاره آپارتمان در پونک را دارید باید بدانید که ممکن است این محله تا مدتی برای شما نا آشنا باشد. اما مسئله ی حائز اهمیت این است که محل جدید زندگی تان از نظر فرهنگ و امنیت برای سکونت فرزندانتان مناسب باشد.همچنین مسئله ی رفت و آمد خود به محل کارتان،مسیرهای دسترسی به آن و ترافیک صبح گاهی را نیز در نظر بگیرید  سعی کنید بهترین نقطه را برای سکونت برگزینید.

برای مطالعه بیشتر راجب مقاله ی خرید آپارتمان در جام جم همت روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

 

نکات حقوقی در رابطه با کرایه خانه

 

همیشه در هنگام جستجوی خانه های کرایه ای نمونه قرارداد ها و قوانین میان مستاجر و مالک را مطالعه کنید تا با چگونگی آن آشناییت داشته باشید و برای اجاره آپارتمان در پونک، قطعا این اطلاعات به دردتان خواهد خورد.در اینجا به چند نمونه ی این قوانین ساده اشاره میکنیم:

 

۱) اولین قدم مشخص کردن تاریخ شروع و پایان قرارداد میباشد؛ این اتمام قرارداد به این معنی است که مستاجر وظیفه دارد در تاریخ پایان قرارداد ملک را تخلیه و به موجر تحویل بدهد. طبق این قانون مالک حق دارد در صورت عدم تخلیه منزلش حکم تخلیه ی قانونی بگیرد. ۲) موجر نمیتواند تغییری در طول اجاره ی منزلش متوجه ساختمان کند که موجب بهم ریختن آرامش مستاجر شود.

۳) فرد موجر حتما باید مالک خانه و یا وکیل مالک باشد ۴) در منزلی که شما به عنوان مستاجر در آن سکونت دارید در صورت بروز هرگونه مشکلی، تعمیرات اساسی به عهده ی مالک و تعمیرات جزئی به عهده شما میباشد. ۵) قرارداد حتما باید در دو نسخه و با امضای هر دوطرف باشد

 

اجاره آپارتمان در پونک

اجاره آپارتمان در پونک

 

ویژگی خانه های مطلوب جهت اجاره

 

 

اولین ویژگی یک خانه ی مطلوب برای اجاره آپارتمان در پونک، خالی بودن خانه میباشد. این مسئله باعث می‌شود که دغدغه خالی شدن به موقع خانه مورد نظر را نداشته باشید. ممکن است مستاجر قبلی که در خانه سکونت دارد در زمان تخلیه ی خانه بد قولی کند و خانه را سرموعد خالی نکند. مورد بعدی دارا بودن پارکینگ اختصاصی میباشد که اگر شما دارای ماشین هستید باید به این نکته دقت کنید. جنوبی یا شمالی بودن ساختمان است. ساختمان های جنوبی معمولا نورگیری بهتری دارند و ساختمان های شمالی دارای نماهای بهتری هستند.

 

همچنین به تعداد واحد های ساختمان حتما توجه کنید. شاید به نظر برسد که ساختمان های کم واحد بهتر است چراکه راحت تر میتوان آن را مدیریت کرد اما باید گفت که در ساختمان های پرواحد نیز چنانچه مدیریت خوبی مسئول رسیدگی به امور آن باشد مشکلی وجود ندارد.

اما این را هم نمیتوان نادیده گرفت که ساختمان های کم واحد دارای سکوت و آرامش بیشتری است. نوساز و قدیمی ساز بودن خانه را نیز در اجاره لحاظ کنید چراکه خانه های خیلی قدیمی میتوانند با هزینه های تعمیرات، ایجاد مشکل کنند.باید گفت داشتن خط تلفن ثابت یکی از مزایای هر خانه ای میباشد و حتما این موضوع را در انتخاب خانه ی اجاره ایتان لحاظ کنید. در آخر دارا بودن کمد دیواری و انباری مزیت بسیار خوبی برای اجاره ی آپارتمان در پونک محسوب میشود.

 

اجاره آپارتمان در پونک

اجاره آپارتمان در پونک

 

کمیسیون مشاور املاک

 

جهت اجاره آپارتمان در پونک و هنگام عقد قرارداد با مالک، مستلزم پرداخت کمیسیون به مشاور املاک میباشید. طبق قانون یک چهارم مبلغ اجاره سهم مشاور املاک است که از هر دوطرف قضیه دریافت میشود.برخی از مشاوران املاک اقدام به دریافت یک دوم یا یک سوم مبلغ میکنند که رقم بالایی میباشد. حتی ممکن است در مناطق بالاشهر مثل پونک آژانس املاک اقدام به دریافت مبلغ یک اجاره کامل بکند این منصفانه نیست و شما نباید تن بدهید.

 

اما چنانچه بعد از پرداخت کمیسیون متوجه این قضیه شدید، درصورت دریافت رسید از مشاوراملاک میتوانید رسید خود را به اتحادیه ببرید و شکایت کنید.حواستان باشد شما نمیتوانید برای سر باز زدن از پرداخت کمیسیون، بین خودتان و مالک خانه قرارداد دستی تنظیم کنید. چراکه باید برای دریافت کد رهگیری حتما به مشاوران املاک مراجعه کنید. همچنین حواستان باشد که اگر مشاور املاک نقشی در پیدا کردن خانه نداشته باشد جهت ثبت قرارداد و کد رهگیری باید یک هشتم مبلغ اجاره را به عنوان کمیسیون به او بپردازید.

 

قیمت اجاره آپارتمان در پونک

هنگامی که افراد به دنبال خانه می گردند بدون شک یکی از موضوعاتی که اغلب افراد نگران آن هستند قیمت اجاره می باشد. این افراد می توانند از طریق ارتباط با مشاوران املاک اطلاعات دقیقی در رابطه با قیمت اجاره آپارتمان در پونک کسب کنند.همچنین توجه داشته باشید که این مشاوران به صورت اینترنتی و تلفنی در دسترس می باشند.

 

اجاره ی آپارتمان در محله ی پونک

 

 

پونک محله ای در منطقه ی غرب تهران میباشد که در گذشته محل باغ‌های بزرگ و توتستان‌های قدیمی بوده است و دارای آب و هوای خوبی ست. این محله دارای محیطی آرام و امن برای زندگی میباشد و اجاره آپارتمان در پونک از نظر سکونت گزینه ی بسیار مناسبی ست. این محله مزایای زیادی از قبیل دسترسی خوب و آسان به محله های اطراف، مراکز خرید در مجاورتتان و امکانات بسیار با آپارتمان های شیک و نوساز میباشد که میتواند جوابگوی نیازها و انتظارات هر فردی از اجاره آپارتمان در پونک را برآورده کند.

 

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در پونک بستگی به مکان دقیق،امکانات آپارتمان از قبیل پارکینگ،آسانسور و…،نوساز و قدیمی ساز بودن و ابعاد آن متفاوت است و شما میتوانید با توجه به بودجه تان ملک مورد نظرتان را بیابید.لازم به ذکر است این محله بیشتر دارای بافت نوساز و خیابان های پهن و عریض میباشد و ویلاهای قدیمی ساخت کمتر به چشم میخورد. بنابراین اجاره آپارتمان در پونک میتواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

 

اجاره آپارتمان در پونک

اجاره آپارتمان در پونک

 

شرایط فسخ اجاره بصورت یک طرفه

 

امکان فسخ اجاره آپارتمان در پونک بصورت یک طرفه تحت یکسری شرایط وجود دارد. در صورت عدم انجام هریک از تعهدات قراردادی و عرفی توسط مستأجر، موجر حق فسخ قرارداد را خواهد داشت. صاحب ملک در صورتیکه مستاجرش از ملک استفاده ای جز مورد توافقی بکند،میتواند قرارداد را یک طرفه فسخ کند. مثلا اگر از منزل مسکونی به عنوان دفترکار استفاده شود.

 

همچنین اگر مستاجر به مدت ۳ ماه اجاره خود را پرداخت نکند، موجر این حق را دارد.همچنین اگر در خانه نیاز به تعمیراتی باشد که درصورت عدم تعمیرات باعث آسیب دیدگی خانه شود و مستاجر اجازه تعمیرات به موجر را ندهد،موجر میتواند قرارداد را فسخ کند.

چنانچه مستاجر متوجه شود که امکاناتی که در قرارداد اجاره نامه ذکر شده است در واقع در آپارتمان وجود ندارد میتواند قرارداد را فسخ کند. همچنین اگر در خانه نیاز به تعمیرات خاصی باشد و موجر در زمان تعمیر آن بدقولی کند مستاجر میتواند اقدام به فسخ قرارداد بکند. این ها چند نمونه از حق فسخ یک طرفه قرارداد توسط هر یک از طرفین بود که موارد دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. 

راه های دسترسی به محله ی پونک

 

اگر قصد اجاره آپارتمان در پونک را دارید بهتر است بدانید محله پونک از شرق به جنت‌آباد، از غرب به دره پونک، از شمال به حصارک و از جنوب به محله باغ فیض یا بزرگراه شهید همت محدود می‌شود. خیابان های اصلی پونک میتوان به میرزابابایی، اشرفی اصفهانی، شهید مخبری (گلستان)، سردار جنگل، همیلا، بلوار عدل، خیابان زیتون، المهدی، چمران و بلوار کمالی اشاره کرد. همچنین جهت دسترسی به محلات اطراف نیز بزرگراه‌های شهید همت، شهید حکیم، نیایش و ستاری را میتوان نام برد.

 

افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی نیز استفاده میکنند نباید نگران باشند چرا که خط ۱۰ اتوبوس تندرو که از میدان آزادی شروع و به دانشگاه علوم تحقیقات منتهی میشود از این محله گذر میکند. ایستگاه های تاکسی نیز در اکثر نقاط تهران قابل دسترس هستند.  اگر قصد استفاده از مترو را نیز دارید در ایستگاه صادقیه پیاده شده و با تاکسی به پونک بروید.

 

اجاره آپارتمان در پونک

اجاره آپارتمان در پونک

امکانات و اماکن تفریحی محله پونک

 

برای اجاره آپارتمان در پونک نگران بحث امکانات آن نباشید. در این محله امکانات فراوانی وجود دارد که میتواند عمده نیازهای شما را پوشش دهد. و همین مسئله این محله را محل مناسبی برای زندگی کرده است. در این محله علاوه بر مدارس فراوان دخترانه و پسرانه در مقاطع مختلف، دانشگاه علوم تحقیقات نیز وجود دارد..

 

این محله دارای مراکز خرید معروف و جذاب است. مرکز خرید تیراژه و بوستان علاوه بر مغازه های مختلف که برای خرید بسیار مناسب میباشند،برای تفریح و گذران یک بعدازظهر خوب،گزینه ی عالی برای ساکنین این محله و محله های اطراف است و اجاره آپارتمان در پونک،خیال شما را از بابت دسترسی به تمام امکانات راحت میکند.

 

همچنین بوستان نهج البلاغه با وسعت ۳۵ هزار متر مکعب و طبیعت زیبایش محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت ساکنین این محله میباشد رودخانه ی پونک از پایین این بوستان میگذرد و شما امکان دوچرخه سواری، قایق سواری و بازی کودکان را در اختیار دارید. به عنوان آخرین مکان تفریحی شاخص نیز میتوان به پردیس سینمایی زندگی اشاره کرد که دارای ۵ سالن نمایش است. بعد از اجاره ی آپارتمان در پونک، از بابت تهیه ی مایحتاج روزانه  تان نیز هیچ نگرانی نداشته باشید. چرا که فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، سوپرمارکت ها و تره بار های زیادی در جای جای خیابان ها به چشم میخورد.

 

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
اجاره آپارتمان در پونک
Description
اجاره آپارتمان در پونک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *